دسته‌بندی نشده

آباژور چه رنگی بخرم؟

در برخی مواقع می توانید تغییری جذاب و بی نظیر در دکوراسیون منزل خود، تنها با یک خرید ساده به عنوان مثال خرید آباژور ایجاد کنید. چرا که حال و هوای تازه ای با این لامپ های زیبا در محیط خانه شما پدید می آید. در این مقاله همراه ما باشید تا نحوه تزئین خانه خود را با استفاده از چند مدل آباژور شیک بیاموزید.

معرفی چند مدل آباژور شیک جهت ساخت یک دکوراسیون رویایی

در برخی مواقع می توانید تغییری جذاب و بی نظیر در دکوراسیون منزل خود، تنها با یک خرید ساده به عنوان مثال خرید آباژور ایجاد کنید. چرا که حال و هوای تازه ای با این لامپ های زیبا در محیط خانه شما پدید می آید. در این مقاله همراه ما باشید تا نحوه تزئین خانه خود را با استفاده از چند مدل آباژور شیک بیاموزید.
شما با خرید آباژور برای منزل تان، فضایی رویایی و روشنایی بیشتری را ایجاد کرده و زیبایی و جذابیت خاصی به آن می بخشید. از سوی دیگر، می توانید سلیقه خود را با خرید آباژور مناسب و شیک در معرض دید همگان قرار داده و از این طریق به تکمیل سبک دکوراسیون منزل تان کمک کنید.
در اینجا مسئله، تنها خریداری آباژور نیست، بلکه بایستی نحوه صحیح قرارگیری آن را در دکوراسیون خانه بدانید تا موفق به خلق اثر رویایی خود شوید. در ادامه ایده هایی را جهت بکارگیری چند مدل آباژور شیک شرح خواهیم داد.

نحوه انتخاب سبک آباژور و خرید چند مدل آباژور شیک

هر خانه ای از سبک خاص و منحصر به فردی برخوردار بوده و بایستی اقدام به افزودن هر وسیله ای به آن، متناسب با همین سبک نمایید. نخستین قدم در این رابطه، تعیین سبک دکوراسیون منزل تان می باشد و سپس انتخاب آباژور سازگار با این سبک است. برای مثال، در صورت صنعتی بودن سبک منزل تان، بهترین گزینه برای آن استفاده از آباژورهایی با لوله های آب و لامپ بدون کلاهک می باشد. یا اینکه ایده آل ترین انتخاب برای خانه های مینیمال و کوچک آباژورهای کلاهک گرد و ساده خواهد بود.

بهترین اندازه آباژور، برای بیشتر جلوه کردن

از دیگر نکات قابل توجه در انتخاب آباژور، متناسب بودن اندازه آن با دکوراسیون منزل است. مثلاً در حالت نشسته، باید نحوه قرارگیری پایین شید یا کلاهک آباژور روبروی چشمان شما باشد. این نکته حائز اهمیت در رابطه با مدل های مختلف آباژور چه آباژور کنار تخت و چه آباژور کنار کاناپه صدق خواهد کرد. بنابراین با نشستن کنار آن هنگام خرید به بررسی این مسئله که آیا روبروی چشمان شما قرار خواهد گرفت یا خیر بپردازید.

آباژور چه رنگی بخرم؟

هر خانه ای دارای چیدمان متفاوتی است، ولی بکارگیری رنگ های خنثی برای مبلمان و دیوار از محبوبیت زیادی برخوردار است و بسیاری از افراد تمایل به استفاده از سبک مدرن در منزل شان دارند. حال می خواهیم به بررسی نقش آباژورها در این رابطه بپردازیم. این لوازم تبدیل به نقاط جذاب و زیبایی در هر خانه مدرن می شوند. برای مثال، آباژور دارای کلاهک آبی می تواند در مکانی با وسایل خاکستری و سفید خودنمایی کند.

برای جذاب تر به نظر رسیدن خانه، آباژور کجا بذارم؟

شما بایستی در خانه ای آرام و زیبا پس از سپری کردن یک روز کاری سخت به استراحت بپردازید. این زیبایی می تواند شامل ترکیبی از لوازم جانبی و لوازم منزل محسوب گردد. حال که قصد خرید آباژور را دارید، بهتر است به محل قرارگیری آن نیز توجه کنید. یا اینکه فاصله مناسب آن با تختخواب، مبل و صندلی باید چقدر باشد. یادتان باشد که نیازی به نور شدید لامپ کنار تخت نخواهد بود. ولی در صورت قرارگیری آن در کنار مبل، مسئله روشنایی آن حائز اهمیت است.

نکاتی در رابطه با محل قرارگیری چند مدل آباژور شیک ایستاده

آباژور ایستاده دست ساز در کنار کاناپه یا صندلی

ممکن است افراد، کنار صندلی راحتی یا کاناپه را رایج ترین مکان جهت قرارگیری آباژور در نظر بگیرند. شاید بخواهید آن را کنار مبل تکی یا صندلی و در گوشه ای از اتاق نشیمن جای دهید. هر یک از این مکان ها برای آباژور می تواند سبب القای حس صمیمیت و آرامش در فضا گردد. یکی از حسن های این انتخاب، مخفی شدن سیم برق آباژور در پشت صندلی و مبل خواهد بود.

گوشه اتاق مکانی مناسب جهت قرار دادن آباژور

در برخی مواقع تمایل به قرار دادن آباژور ایستاده خمیده در گوشه ای از خانه که از هرگونه شلوغی لوازم دیگر به دور است، دارید. یا ممکن است جهت کمک به نور دیوار یا سقف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از مکان های مناسب برای آباژور در خانه، گوشه اتاق نشیمن می باشد. در صورت کم بودن میزان روشنایی سقفی، یک آباژور به تنهایی قادر به روشن کردن فضا نبوده و بایستی اقدام به تهیه تعداد بیشتری از آن در سایر گوشه های اتاق نمایید.

قرارگیری آباژور در کنار اشیای تزئینی خانه

شما می توانید آباژور را در گوشه اتاق خواب، راهرو یا نشیمن که دارای زیباترین وسایل است، قرار دهید. چرا که روشنایی آباژور می تواند سبب چندین برابر شدن زیبایی این وسایل گردد و به آنها جلوه جذابی ببخشد. آباژور با پایه منحنی می تواند گزینه مناسبی جهت تأکید بر لوازم تزئینی خانه تلقی گردد، زیرا که با قرار دادن پایه لامپ در گوشه یا کنار مبل می توانید به تنظیم نور لامپ به میزان دلخواه بپردازید.

ارائه نکاتی در رابطه با محل قرارگیری چند مدل آباژور شیک رومیزی

ایجاد جلوه ای زیبا با قرار دادن آباژور روی کنسول

برخی ها، کنسول را پشت مبل و بعضی دیگر آن را جلوی دیوار می گذارند. محل قرارگیری کنسول هر جا که باشد می تواند جلوه زیبایی با آباژور خلق کند. می توانید خلاقیت به کار ببرید و در طرفین کنسول یک جفت آباژور بگذارید. چرا که دکور شما با این قرینه سازی کامل خواهد شد.

کنار تخت خواب مکانی مناسب جهت گذاشتن آباژور

شما می توانید آرامش پیش از خواب را برای خود با نورپردازی ملایم اتاق، بالش مناسب و تشک گرم و نرم فراهم کنید. این روشنایی می تواند به عنوان چراغ مطالعه نیز محسوب شود و احتیاجی به بلند شدن از جای تان پس از مطالعه کتاب جهت خاموش کردن لامپ سقفی نیست. در خرید آباژور از هماهنگی و تناسب آن با دکوراسیون اتاق خواب خود مطمئن شوید و از این طریق، شاهد عوض شدن حال و هوای اتاق خواهید بود.

خلق تصویری زیبا از مبلمان با قرار دادن آباژور روی میز عسلی

با روشن کردن آباژور در ابتدای صبح یا غروب، پیش از ورود نور به اتاق نشیمن، شاهد ایجاد فضایی دلپذیرتر خواهید بود. یکی از نقاط مناسب برای گذاشتن آباژور، روی عسلی انتهای مبل ها یا میان مبل ها می باشد. همچنین امکان قراردادن آباژور در طرفین مبل ها وجود داشته که با این کار، فضای خیره کننده ای با ایجاد تقارن خلق خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.